Вівторок, 21.09.2021, 11:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Ланівська СЗШ І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 49
Форма входу

історія школи

 

Вас вітає Ланівська СЗШ І-ІІІ ступенів

Село Ланівка – це колишня німецька колонія, заснована Австро-угорськими властями у 1783 році: 228 років тому в село прийшли перші колоністи – німці. Вони назвали поселення Бригідау на честь комісара по переселенню графа Йосифа фон Бригідо. Село налічувало 125 дворів, 550 чоловік. Перші роки були дуже важкими для німців. Вони не знали місцевих звичаїв та традицій, української мови. Адаптуватись у нових умовах їм допомагав перший священник села Левін Фрідріх Курц, який встановив зв’язки з місцевими органами влади, жителями навколишніх сіл. Саме за його сприяння в колонії була відкрита школа. Відоме ім’я першого вчителя. Це – Філіп Гайне. Характерним було й те, що в місцевому закладі освіти було запроваджено вивчення української мови.

 

Протягом 1944-1947 років на території німецької колонії поселилися жителі етнічних українських земель Холмщини, Лемківщини, Надсяння, Підляшшя. У 1944 р. на карті Стрийщини з’явився населений пункт Ланівка. У цьому ж році в селі почала працювати щкола. Учнів було мало, тому школа була початковою. У різний час посаду директора школи обіймали: Собранська Марія, Виноградов Дмитро, Дьоміна Віра, Гарбенко В.С., Коростовсьй А.В., Гук Ірина, Нижник В.Д., Бренич М.Г., Нижник О.В., Усі ці люди сприяли тому, аби саме освіта стала консолідуючим чинником переселенців-українців і місцевих жителів.

 

У 2000 році в с.Ланівка відкрилася нова школа. День вікриття школи співпав з Днем Незалежності України. 24 серпня ланів чан вітав віце-прем’єр-міністр України Михайло Гладій, начальник Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації С.Коваль, голова Стрийської РДА Євген Кухар

     Основним завданням середнього закладу освіти є всебічний розвиток дитини як особистості й громадянина, розкриття її позитивних нахилів, здібностей, талантів, забезпечення трудової підготовки, професійного самоврядування, екологічне і фізичне виховання, засвоєння визначеного життєвими, національними і культурними потребами обсягу знань про природу, суспільство і виробництво. Навчальний заклад сьогодні – це школа самореалізації і само актуалізації особистості, це простір життя дитини. Тут вона не готується до життя, а повноцінно живе і тому вся діяльність навчального закладу вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя, гармонізації і гуманізації відносин між учнями і педагогами, школою і родиною, ґрунтуючись на ідеї самоцінності дитинства, діалогу, усвідомленого вибору особистого життєвого шляху. 

     Головна мета, яку ставив перед собою наш заклад – створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, становлення в учнів цілісного наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної компетентності. 

Календар
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright ROMAN © 2021
АДРЕСА ШКОЛИ: Львівська область, Стрийський район, село Ланівка, вул. Миру 11, e-mail: lanivska_school@ukr.net, тел.  (03245) 64-4-06, 64-4-18